مدل رنگ RGB چیست؟ / عرشیا گرافیک
مدل رنگ RGB چیست؟
اسفند ۱۱, ۱۳۹۶
چاپ افست چیست؟
چاپ افست چیست؟
اسفند ۲۰, ۱۳۹۶

در این مطلب می خواهیم با طرز ساخت یک استایل چوبی زیبا و البته جالب آشنا شویم، این مطلب را با دقت دنبال کنید، امیدوارم از این آموزش لذت ببرید. همچنین ما در مطالب قبل طرز ساخت ماشین گرافیکی را نیز آموزش داده بودیم که در صورت علاقه میتوانید آن را نیز هم مطالعه کنید و ترفندهای آن را نیز هم به قدرت های خود در فتوشاپ بیافزایید.

طرز ساخت یک استایل چوبی در فتوشاپ

دانلود پیش نیاز های آموزش

برای شروع ابتدا یک سند با ابعاد ۱۱۳۰px * 700px ایجاد کنید.سپس برای زیبا تر شدن بک گراند و همچنین برای اینکه استایل چوبی جلوه ی بهتری پیدا کند،در تنظیمات Blending Options پس از انتخاب گزینه ی Gradient Overlay تغییرات زیر را در این بخش اعمال کنید.

اکنون به قسمت طراحی استایل می رسیم.ما در این استایل دو رنگ چوب داریم که یک رنگ روشن برای چوب رویی و یک رنگ تیره برای چوب زیرین داریم،اول از چوب زیرین شروع می کنیم.ابتدا با ابزار Rounded Rectangle Tool یک مستطیل دور گرد با ابعاد ۵۰px * 220px بکشید.سپس با فشردن کلید های Ctrl+T قابلیت Free Transform را فعال و این مستطیل دور گرد را ۳۰- درجه بچرخانید( برای تمیزی کار می توانید از نوار Options در قسمت بالایی نرم افزار فتوشاپ این کار را انجام دهید).سپس تغییرات زیر را در تنظیمات Blending Options اعمال کنید.

حال باید کمی استایل چوبی به آن بدهیم.برای این کار تصویر سطح چوبی ( Wooden Surface ) را در فتوشاپ باز کنید و داخل کار بکشید ( Drag ).سپس این تصویر را هم ۳۰- درجه بچرخانید و روی مستطیل دورگرد بکشید (لایه ی سطح چوبی بالاتر از لایه ی مستطیل دورگرد باشد).سپس لایه ی مستطیل دورگرد را با گرفتن کلید Ctrl و کلیک چپ روی عکس کوچک لایه،انتخاب کنید.درحالی که لایه ی مستطیل دورگرد در حالت انتخاب است،عملیات زیر را انجام دهید.

پس از این عملیات Blending Mode لایه ی سطح چوبی را به Soft Light تغییر دهید.سپس برای اینکه سختی چوب نمایان تر شود، از منوی Filter>Sharpen گزینه ی Sharpen More را انتخاب کنید. اکنون باید چنین چیزی داشته باشید.

تکه چوب زیرین ساخته شد.اکنون باید تکه چوب رویی را به همین روال درست کنید.البته این دفعه ابعاد تکه چوب ۵۰px *150px و رنگ Color Overlay آن d5864d# می باشد،همچنین باید این تکه چوب را ۳۰ درجه بچرخانید.به یاد داشته باشید برای تکمیل کار به تعداد بیشتری تکه چوب رویی و زیرین نیاز خواهید داشت.اکنون چیزی مانند این عکس دارید.

حال تصویر پیچ ( Screw ) را در فتوشاپ باز کنید.سپس قسمت سر پیچ را از عکس جدا کنید و به داخل کار بکشید.اندازه ی آن را کوچک کنید.سپس کلید های Shift+Ctrl+U را بزنید ( با این کار عکس سر پیچ سیاه و سفید می شود).سپس برای طبیعی تر جلوه کردن سر پیچ در تنظیمات Blending Options تغییرات زیر را اعمال کنید.

اکنون پیچ را روی محل اتصال دو تکه چوب قرار دهید.

حال کار تمام است، فقط کافی است از کارهایی که تا اینجا انجام داده اید کپی بزنید.

امیدوارم از آموزش ساخت یک استایل چوبی لذت برده باشید.

به امید فردایی روشن 🙂

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: