چاپ افست چیست؟
چاپ افست چیست؟
اسفند ۲۰, ۱۳۹۶
چاپ دیجیتال چیست؟ / ویکی ووک
چاپ دیجیتال چیست؟
اسفند ۲۷, ۱۳۹۶
طراحی وب سایت چیست؟ / عرشیا گرافیک

طراحی وب سایت به مهارت ساخت و راه‌اندازی صفحات وب گفته می‌شود که امروزه در فضای اینترنت نقش پررنگی دارد و در این مطلب میخواهیم کمی با این حرفه آشنا شویم. همچنین ما در مطالب مدل رنگی CMYK و مدل رنگی RGB را بررسی کرده ایم که در صورت علاقه می توانید آن مطالب را نیز مطالعه کنید.

تاریخچه طراحی وب سایت

 

طراحی وب سایت چیست؟ / عرشیا گرافیک

 

تیم برنرز لی، مخترع وب، با برپایی یک وب سایت در اوت ۱۹۹۱، نام خود را به عنوان نخستین سازندهٔ وب در تاریخ نگاشت. او در نخستین وب سایتش، از اَبَرمتن و پیوندی برای ایمیل (پست الکترونیک) استفاده کرده بود.

تعریف طراحی وب سایت

همانطور که در ابتدا گفتیم، طراحی وب سایت به مهارت ساخت و راه اندازی صفحات وب گفته می شود، بطور کلی، پروسه طراحی وب سایت شامل، مفهوم سازی، طرح ریزی، پیش تولید، تحقیق، تبلیغات، و همچنین مدیریت فایل های صوتی، تصویری و دیگر فایل های چند رسانه ای مورد استفاده در صفحات وب سایت می باشد.

 این کار می تواند توسط طراح، یا گروهی از طراحان با وظیفه ای مشخص، صورت گیرد. وب سایت می تواند شامل صفحه اصلی، که همچنین به آن خانه نیز گفته می شود و نیز بخش های متفاوت دیگری باشد که هرکدام برای هدف خاصی گرد هم آمده اند.

 

طراحی وب سایت چیست؟ / عرشیا گرافیک

 

بطور کلی وب سایت ها برای ارائه اطلاعات و همچنین خدمات در هرزمان و در هر مکان به کاربران و مخاطبان کاربرد دارند.

 صفحه اصلی سایت در مورد هدف اصلی سایت و همچنین بروز رسانی های روزانه آن صحبت می کند که می تواند شامل لینکی باشد که کاربران را به بخش های مختلف سایت هدایت می کند.

بهترین شیوه‌ در طراحی سایت

بطور ایده آل، طراحان وب سایت ها می بایست با استفاده از زبان های مختلف وب مانند HTML و CSS صفحاتی را طراحی کنند که مرورگران وب بتوانند بدون خطا آن ها راربرای کاربران نمایش دهند.

برای طراحی یک سایت خوب و مناسب با نیاز کارفرما، باید ابتدا اطلاعاتی دقیق از خواست و شیوه خدمات رسانی، همچنین مشتریان و نیازهای آن ها دریافت شود. و پس از بررسی و تحلیل این اطلاعات، از حیث بصری و گرافیکی سایت طراحی شده و سپس با انتخاب یک شیوه خوب، مهندسی و کارآمد، عملیات مربوط به پیاده سازی و اجرای وب سایت انجام شود.

 

طراحی وب سایت چیست؟ / عرشیا گرافیک

 

کم حجم بودن، سبکی، سرعت در بارگذاری، زیبایی، کاربر پسند بودن، و جذاب و دقیق و بی نقص بودن از ویژگی های یک وب سایت خوب بشمار می رود.

اگر تاکنون برای کسب و کار خود و یا برای معرفی خودتان وب سایت خود را راه اندازی نکرده اید، و یا اگر وب سایت شما دارای معیارهایی که موجب رونق کسب و کار و یا شناختن شما بشود، نیست، میتوانید هم اکنون با مراجعه به صفحه خدمات طراحی سایت عرشیا گرافیک سایت خود را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت سفارش دهید و از امروز شناخته شوید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: