لوگو چیست؟
لوگو چیست؟
فروردین ۱۹, ۱۳۹۷
مدل های رنگی CMYK و RGB چه تفاوتی با هم دارند؟ / ویکی ووک
مدل های رنگی CMYK و RGB چه تفاوتی با هم دارند؟
فروردین ۱۹, ۱۳۹۷
چرا باید از کاتالوگ استفاده کنیم؟ / ویکی ووک

کاتالوگ (Catalog) کتابچه ای تبلیغاتی است که برای ایجاد رابطه بین تولید کنندگان و مشتریان به وجود آمده و اغلب به صورت چاپی در دسترس مشتریان، فروشندگان و بازاریابان قرار می گیرد. خیلی از شرکت ها و موسسات از کاتالوگ‌ استفاده می کنند اما سوال اصلی اینجاست که دلیل استفاده از کاتالوگ‌ چیست در ادامه می خواهیم بررسی کنیم که چرا باید از کاتالوگ ها در کسب و کار خود استفاده کنیم. همچنین ما در مطالب قبل درباره‌ی طریقه‌ی چاپ عکس بر روی لیوان صحبت کرده بودیم که در صورت علاقه می توانید آن ها را نیز مطالعه کنید.

 

چرا باید از کاتالوگ استفاده کنیم؟ / ویکی ووک

 

دلایل چاپ کاتالوگ چیست؟

کاتالوگ‌ با هدف معرفی کالا یا خدمات و جذب مشتریان بالقوه و در جهت راهنمایی آنان منتشر می شود. با پیچیده تر شدن و تنوع محصولات در بازارهای تولیدی، به نظر می رسد کاتالوگ ها بیش از هر زمان دیگری جایگاه یافته اند. هرچند می توان این کاتالوگ ها را بصورت مجازی در فضای مجازی منتشر کرد، اما همچنان ماندگاری و دم دست بودن یک نسخه چاپی و همراهی آن با فروشنده، از مزایای این نوع تبلیغات است.

همچنین نسخه های چاپی کاتالوگ ها، قابل حمل و کم حجم هستند و در نیم نگاهی مفید و مختصر به تولیدات، محصولات و جایگاه تولید کننده اشاره می کنند و از طرف دیگر برای امور بازاریابی و تبلیغات و معرفی تولیدات در محیط فروشگاه ها و نمایندگی ها نیز بسیار موثر هستند.

 

چرا باید از کاتالوگ استفاده کنیم؟ / ویکی ووک

 

کاتالوگها برای اشخاصی که رابط میان تولیدکننده و مصرف کننده هستند، تهیه می شوند. این اشخاص، خریداران عمده یا کسانی هستند که نقش فروشنده یا مغازه دار، یا نقش واسطه میان ارائه دهنده ی خدمات و گیرنده ی خدمات مانند شرکت های مخابراتی و … را بازی می کنند. کاتالوگ ها برای معرفی کالا یا خدمات به این اشخاص یا موسسات، تهیه می شوند و حاوی اطلاعات مناسب آنهاست. این اطلاعات لزوما برای مصرف کننده مفید نیستند.

به امید فردایی روشن 🙂

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: