طرز کار دوربین های دیجیتال چگونه است؟ / عرشیا گرافیک
طرز کار دوربین های دیجیتال چگونه است؟
اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۷
IP چیست؟
اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۷
IDE چیست؟ / عرشیا گرافیک

IDE یا Integrated development environment محیطی است که فرایند ساخت یک پروژه را آسان تر می کند. در این مطلب میخواهیم با IDE و کاربردهای آن بیشتر آشنا بشویم. همچنین ما در مطالب قبل درباره‌ی طراحی سایت نیز مطالبی را قرار داده بودیم که در صورت علاقه می توانید آن مطالب را نیز مطالعه کنید.

تعریف IDE

همانطور که در ابتدای مطلب نیز اشاره کردیم IDE که مخفف کلمه Integrated development environment است محیطی است که فرآیند ساخت یک پروژه را آسان تر می کند. این محیط برای ساده کردن نوشتن کد و در نهایت ساخت برنامه امکانات زیادی را در اختیار شما قرار می دهد.

 

IDE چیست؟ / عرشیا گرافیک

 

ویژگی های یک IDE

تمام آی دی های موجود دارای ویژگی های زیر هستند:

یک ویرایشگر کد منبع:

یک ویرایشگر کد منبع شبیه .Html Text Editor مکانی است که برنامه ­نویسان کد منبع خود را برای این برنامه ­ها می نویسند.

یک کامپایلر یا مفسر:

کاپایلری که کد منبع را به یک برنامه اجرایی کامپایل می­ کند و یک مفسر برنامه ­ها و اسکریپت­ هایی که نیاری به کامپایل شدن ندارند را تفسیر می­ کند.

ابزارهای ساخت اتوماسیون:

ابزارهای ساخت اتوماسیون به خودکارسازی فرآیندهایی که توسط اکثر نرم ­افزارهای توسعه همچون کامپایل، اصلاح خطا و توسعه انجام می ­شود کمک می­ کنند.

یک اصلاح کننده خطا:

اصلاح کننده خطاها یا deb uggerها مشکلات به وجود آمده در کد منبع را حل می ­کنند.

 

 

 

IDE هم می تواند به تنهایی به عنوان یک بسته نرم افزاری ارائه شود و هم می تواند به عنوان بخشی از یک نرم افزار کاربردی وجود داشته باشد ، برای مثال شما می توانید در بسته نرم افزاری Office شرکت مایکروسافت کدهای زبان BASIC را بنویسید که بصورت ویژه برای برنامه های Office قابل اجرا هستند و به عنوان Macro هم معروف هستند ، در واقع در اینجا IDE بصورت جزئی از مجموعه نرم افزاری Office معرفی شده است

به امید فردایی روشن 🙂

منابع: ویکی پدیا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: