آشنایی با فرمت های رایج تصویر / عرشیا گرافیک
آشنایی با فرمت های رایج تصویر
خرداد ۱, ۱۳۹۷
هيستوگرام تصوير چیست؟ / عرشیا گرافیک
هيستوگرام تصوير چیست؟
خرداد ۱, ۱۳۹۷
بهترین نرم افزار های ویرایش تصویر کدامند؟ / عرشیا گرافیک

ویرایشگرهای تصویر برای ایجاد تصاویر گرافیکی و همچنین تغییر در آن ها مورد استفاده قرار می گیرد این ویرایش ها عموما در راستای بهبود تصویر بکار گرفته می شود در این مطلب میخواهیم بهترین نرم افزار های ویرایش تصویر را معرفی کنیم. همچنین ما در مطالب قبل با فرمت های تصویر و رایج ترین فرمت های تصویر آشنا شده ایم که در صورت علاقه می توانید آن مطالب را نیز مطالعه کنید.

امکانات نرم افزار های ویرایش تصویر

بهترین نرم افزار های ویرایش تصویر کدامند؟ / عرشیا گرافیک

همانطور که در پست فرمت های تصویری گفتیم، تصویر ها بطور کلی بر دو نوع فرمت پیکسلی و برداری هستند در فرمت پیکسلی ویرایشگر ها امکاناتی همچون رتوش عکسها، نقاشی دیجیتال و پردازش تصاویر واقعی را در اختیار ویرایشگران قرار می دهد و در نوع برداری آن امکاناتی نظیر طراحی کارت ویزیت، پوستر لوگو و… لایه بندی صفحات و تصویر سازی فنی و ترسیم نمودار و … را در اختیار کاربران قرار می دهند.

بهترین نرم افزار ویرایش تصویر پیکسلی

یکی از رایجترین و بنوعی بهترین نرم افزار برای ویرایش نصاویر پیکسلی نرم افزار فتوشاپ است. این نرم افزار از مدل های مختلف رنگ، ماسک ها، لایه های مختلف تصویری و روش های مختلف ترکیب سازی آنها ، انواع فیلترهای تصویری، شکل های بردازی، کانال های رنگی مختلف و ابزارهای بسیار هوشمند برش و … پشتیبانی می کند.

بغیر از فتوشاپ نرم افزار های زیر نیز برای ویرایش تصاویر می توان استفاده نمود:

Corel Paint Shop Pro
Aperture
Microsoft Paint
Paint.NET
Fast Stone Image Viewer
Gimp

بهترین نرم افزار های ویرایش تصویر کدامند؟ / عرشیا گرافیک

بهترین نرم افزار های ویرایش تصویر برداری

از بهترین نرم افزار های ویرایشی تصاویر برداری محصول شرکت Adobe یعنی Adobe Illustrator است که امکانات قویی برا کار با اشکال، فونت ها و لایه ها داشته و از افکت های سه بعدی نیز پشتیبانی می کند.

CorelDraw یکی دیگر از نرم افزارهایی است ک برای ویرایش تصاویر برداری بکار می رود و دارای قابلیت های ابزارهای مختلف ترسیم شکل، فونت، مدیریت رنگ، ترسیم چارت های آماری و ابزارهای تبدیل تصاویر پیکسلی به برداری بوده و از فرمت های برداری مختلفی چون SVG نیز پشتیبانی می کند

از دیگر نرم افزار ها عبارتنداز:

Macromedia Freehand
Studio Synfig
Xara Xtreme
DrawPlus

به امید فردایی روشن 🙂

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: