تصاویر پاناروما چیست؟ / عرشیا گرافیک
تصاویر پاناروما چیست؟
اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۷
فرمت های تصویری چیست؟ / عرشیا گرافیک
فرمت های تصویری چیست؟
خرداد ۱, ۱۳۹۷

تصاویر موزاییکی تصاویری هستند که به بخشهایی تقسیم شده ( اغلب مستطیلی ) و هر بخش آن با تصاویر کوچکی جایگزین شده است، در این مطلب میخواهیم بیشتر با این نوع از تصاویر آشنا شویم و نرم افزار های ساخت این تصاویر را نیز به شما معرفی کنیم. همچنین ما در مطالب قبل با تصاویر پاناروما نیز آشنا شده ایم که در صورت علاقه می توانید آن مطلب را نیز مطالعه کنید.

تصاویر موزاییکی چیست و چگونه ساخته می شود؟

همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم، تصاویر موزاییکی تصاویری هستند که به بخشهایی تقسیم شده ( اغلب مستطیلی ) و هر بخش آن با تصاویر کوچکی جایگزین شده است. زمانیکه به تصویر موزاییکی بدون زوم نگاه کنید پیسکسل های تصاویر کوچک به شکل تصویر اصلی بنظر می رسند، اما با بزرگ کردن تصویر تصویری خواهیم دید که در واقع از تعداد بسیار زیادی تصویر کوچک تر ساخته شده است.

روش های زیادی برای ساخت تصاویر موزاییکی وجود دارد، یک روش پیکسل های هر ناحیه مستطیلی با پیکسل های تصاویر کوچک موجود در کتابخانه تصویر مقایسه می شود و سپس این ناحیه مسنطیلی با تصویری از کتابخانه جایگزین می گردد که کمترین مجموع تفاوت را دارد.

 

 

تصاویر موزاییکی چیست؟ / ویکی ووک

 

کدام نرم افزار ها برای ساخت تصاویر موزاییکی مناسب است؟

نرم افزار های متععدی این کار را انجام می دهند که از جمله آن ها می توان به نرم افزار های زیر اشاره کرد:

  • نرم افزار Mosaizer Pro
  • نرم افزار Easy Mosaic Pro
  • نرم افزار Mosaic Creator Pro

از بین نرم افزار های بالا معرفی شده کار با مورد اول بسیار ساده بوده است و بصورت رایگان در اختیار است و با چند کلیک ساده می تواند تصویر موزاییکی مورد نیاز خود را بسازید. البته این تصاویر را نیز با فتوشاپ هم می توان ساخت که البته که یکم کار سخت است، اما خروجی می تواند بسیار مطلوب و باب دل باشد.

به امید فردایی روشن 🙂

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: